Аналіз юзабіліті сайту — секрет успішного веб-сайту

  1. Аналіз поведінки відвідувачів ресурсу: як довго він залишається на сторінці, як взаємодіє з функціоналом (оформлення замовлення, написання коментаря, розрахунок знижки і т.д.).
  2. Оцінка популярності окремих сторінок та їх елементів. Для цього використовується методика «карти кліків».
  3. Аналіз інших факторів, що впливають на оцінку поведінки користувачів – середній час, проведений на ресурсі, кількість відмов, відсоток не до кінця оформлених замовлень від загальної кількості, кліки по пошуковій видачі і багато іншого.
  4. Оцінка навігації – наскільки легко орієнтуватися в розділах сайту, чи зручна для користувача структура посилань і карта сайту.
  5. Аналіз контенту – наскільки він якісний, чи достатньо його, чи повна і актуальна інформація про товари / послуги доступна клієнтам.
  6. Аналізу сервісів на вашому сайті – наскільки зручно ними користуватися, чи доступні вони в повній мірі всім клієнтам в залежності від пристроїв, які вони використовують і т.д. і багато інших показників.

Аналіз юзабіліті сайту: що включає?

Словом «юзабіліті» називають те, наскільки відвідувачеві зручно користуватися вашим сайтом: як швидко можна знайти ту чи іншу сторінку, як швидко завантажуються сторінки і виконуються переходи по посиланнях, як влаштована реєстрація, покупка, коментарі і т.д. Аналіз юзабіліті сайту найкраще проводити на етапі розробки – тоді спочатку можна створити зручний user-friendly ресурс, куди захочеться повертатися. Однак далеко не всі спочатку проводять оцінку юзабіліті сайту, а звертають увагу на цей параметр тільки тоді, коли помічають, що ефективність роботи ресурсу низька.

Весь процес проведення оцінки юзабіліті сайту можна умовно розділити на три основних етапи: експертну оцінку, аналіз функціоналу і поведінковий аналіз. Експертна оцінка дозволяє зробити загальні висновки про те, чи відповідає взагалі ресурс поставленії меті, чи можна зрозуміти його профіль, виходячи з дизайну і представленої інформації. Крім того, оцінюються графічні елементи, їх ефективність та актуальність, колірні рішення, загальний рівень дизайну.

Функціонал ресурсу – це основа його роботи, тому, коли ви вирішили замовити аудит юзабіліті сайту, функціональність буде перевірятися дуже ретельно.

Всі результати, які отримані під час функціональної оцінки юзабіліті сайту, будуть потім використані для оптимізації ресурсу.

Поведінковий фактор – теж дуже важливий параметр. Клієнти не завжди взаємодіють з сайтом так, як це було задумано веб-майстром: деякі функції можуть бути неочевидними, той чи інший розділ складно знайти.

В результаті проведеного аналізу юзабіліті сайту SEO-спеціаліст отримує дуже цінні дані, які потім обов’язково будуть враховані в стратегії просування.

Впровадження рекомендацій по юзабіліті сайту підвищує його ефективність у 2-3 рази

Як відомо, алгоритми роботи пошукових машин постійно удосконалюються. Якщо раніше досить було наповнити сайт неякісним контентом з надлишком ключових слів, і можна було вийти в топ, тепер ситуація змінилася. Наприклад, Google оцінює адаптивність ресурсу до мобільних пристроїв, потім зручність користування сайтом і наповнення, відкидаючи некомфортні для користувачів ресурси. Очевидно, що оцінити цей момент можна, тільки якщо замовити аудит юзабіліті сайту.

Така ж ситуація і з конверсією: вважається, що якщо направити частину бюджету рекламної кампанії на оптимізацію юзабіліті, конверсія може вирости в 2-5 разів. Пояснюється це просто: незручний сайт не тільки не дозволяє користувачеві скористатися його послугами – замовити товар, почерпнути інформацію, а й залишить неприємне враження про компанію в цілому. У цій ситуації очевидно, що замовити юзабіліті сайту просто необхідно.

Вам буде цікаво

Комплексне просування

Комплексне просування: Як забезпечити результат?

Повний аудит ресурсу: визначення цільової аудиторії, оцінка метрики, аналіз структури сайту і якості контенту, юзабіліті,...

Веб аналітика

Веб аналітика: Як зробити SEO більш результативним?

Компанія NA CHASI пропонує комплексну веб-аналітику сайту, яка включає в себе як моніторинг кількості відвідувачів...

Ми використовуємо файли cookie або інші технології, які збирають інформацію про ваш браузер, для забезпечення зручності та безпеки користування нашим сайтом.